Dodatkowa praca, która polega na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet to jedno z powszechnych i szeroko dostępnych sposobów na dorobienie do pensji.


Ta metoda zarabiania polega za wypełnianiu ankiet przez internet czyli udzielaniu odpowiedzi na szereg pytań. Za każdą ankietę otrzymujemy wynagrodzenie, które w zależności od firmy z jaką współpracujemy może mieć postać punktów (można je później wymienić na nagrody rzeczowe), realnych pieniędzy czy nagród innego rodzaju.

Każdą współpracę należy rozpocząć od zapoznania się z firmą. Mam tutaj na myśli zasięgnięcie informacji typu:

(1) skąd jest firma ?
(2) gdzie ma siedzibę ?
(3) czy działa podany sposób kontaktu ?
(4) jaką postać ma wynagrodzenie ?
(5) jak są wypłacane zarobki ?
(6) jakie jest minimum do wypłaty ?
(7) jak możemy zrezygnować z współpracy ?

Jakie firmy płacą za wypełnianie ankiet ?

Do najpopularniejszych firm płacących za wypełnianie przez internet ankiet należą:

(1)ASK GFK www.askgfk.pl
Za wypełnianie ankiet utrzymujemy punkty, które możemy wymienić na bony lub nagrody rzeczowe.
(2)MOBROG www.mobrog.com/pl.html
Mobrog to niemiecka firma działająca w obszarze badań na rynku obejmująca cały świat. Wynagrodzenie za każdą wypełnioną ankietę otrzymujemy w euro a przelewy wykonywane są na paypal.
(3)MYIYO www.myiyo.com
Firma Myiyo realizuje badania dla wielu krajów, firm międzynarodowych i organizacji. Wypełniona ankieta nagradzana jest do 10 Euro zależne jest to od jej złożoności i wielkości. Po uzbieraniu minimum 20 euro możemy zlecić wypłatę na konto paypal.
(4) Świat opinii www.swiatopinii.pl
Wynagrodzeniem za wypełnienie ankiet online zbiera się punkty lub od razu otrzymuje nagrody rzeczowe. Gromadzone punkty wymienia się w sklepiku na nagrody rzeczowe, które stanowią nasze wynagrodzenie za wykonane zlecenia.
(5) Cenne Opinie www.cenneopinie.pl
Uczestnikiem może być tylko i wyłącznie osoba pełnoletnia zamieszkująca na stałe w Polsce. Za udzielenie prawdziwych odpowiedzi na pytania ankiety internetowej otrzymujemy wynagrodzenie najczęściej w wysokości kilku złotych a po uzbieraniu koniecznego minimum w wysokości 50zł możemy je wymienić na bon towarowy.
(6) Panel Opinea www.panelopinea.pl
Wynagrodzenie przyznawane jest za każde wypełnienie ankiety online i nawet za ankietę do której się nie zakwalifikowaliśmy ale wyraziliśmy ochotę do jej przystąpienia. Walutą jest euro.
(7) Toluna pl.toluna.com
Za wypełnione ankiety online otrzymujemy punkty, które możemy wymieniać na losy biorące udział w losowaniach nagród o wartości sięgającej do 8000 zł. Punkty zamienione na gotówkę możemy również przelewać na konto paypal.
(8) Ipsos Access Panels www.iap-interactive.com
Za każdą wypełnioną ankietę internetową jesteśmy automatycznie zgłaszani do losowań w których możemy wygrywać kwartalnie jeden z trzech kuponów o wartości 500 zł.
(9) Syntetos www.syntetos.pl
Za każde badanie marketingowe, które trwa około 20 min otrzymujemy wynagrodzenie w postaci 50 punktów, które po przeliczeniu mają wartość około 5 zł. Wynagrodzenie możemy wypłacić po uzbieraniu minimum w wysokości 50 zł czyli 500 punktów.
(10) PermissionResearch www.permissionresearch.com
Temat proponowanych do wypełnienia ankiet przede wszystkim oscyluje wokół internetu a wynagrodzenie ma postać pieniężną lub postać bonów podarunkowych.
(11) Surveyhead www.surveyhead.com
Wypełniane ankiety internetowe są nagradzane określoną z góry ilością dolarów a za samo zapisanie na dobry początek dostajemy na konto 5 dolarów.
(12) MySurvey pl.mysurvey.com
Zarabiamy na wypełnianiu ankiet przez internet i bierzemy udział w kwartalnym losowaniu nie małej nagrody w wysokości 1000 euro.
(13) eLab elab.vanderbilt.edu
Za udział w ankietach internetowych mamy szanse na comiesięczne losowanie 250 dolarów jako zarejestrowany uczestnik a jako uczestnik badania możemy wylosować 100 dolarów.
(14) TalkToChange www.talktochange.com
Oprócz wypełniania ankiet online i zarabiania na nich można stworzyć własne ankiety i poznać opinię innych na interesujące nas tematy.
(15) StudentsWatch www.studentswatch.pl
Bierzemy udział w rozmaitych badaniach ankietowych, za które otrzymujemy punkty. Punkty możemy wymienić na nagrody rzeczowe lub na gotówkę, którą przelewamy na konto paypal.
(16) Livra www.livra.com
Za każde wypełnienie ankiety online dostajemy nowe szanse na wygranie w loteriach nagród rzeczowych.
(17) Technology Advisory Board technologyboard.com
Za wypełnienie każdej ankiety internetowej dostajemy wynagrodzenie w postaci kilku dolarów a co miesiąc bierzemy udział w losowaniu nagród o łącznej wartości 250 dolarów.
(18) IBIS panel.smgkrc.com.pl
Zarobkiem za wypełnione ankiety internetowe są punkty, które możemy płacić w sklepie merlin.pl, wymienić je na doładowania do telefonu lub wymienić na gotówkę.
(19) spiderMetrix www.spidermetrix.com
Za wypełnione ankiety online otrzymujemy punkty, które możemy wymienić na gotówkę przelewaną na konto paypal.
(20) American Consumer Opinion www.decisionanalyst.org
Każda ankieta internetowa wynagradzana jest kilkoma a nawet kilkudziesięcioma dolarami a raz w miesiącu organizowane jest losowanie nagrody w wysokości 250 dolarów.
(21) E Panel www.epanel.pl
Minimum do wypłaty to 50 złoty a za jedną ankietę internetową można zarobić do 30 złotych. Najważniejszym zadaniem uczestnika jest organizowanie grupy osób, które będą wypełniać ankiety online.
(22) IMAS OnLine www.imasonline.pl
Za wypełnianie ankiet internetowych zbieramy punkty które możemy wymienić na SodexhoPass (bony którymi można płacić w dużych marketach) lub zamienić je na pieniądze zgodnie z przelicznikiem 1zł = 10 pkt i dokonać przelewu na nasze konto bankowe.
(23) Palm Research www.palmresearch.com
Minimum do wypłaty to 10$ a wypłata dokonywana jest na konto paypal. Płatna jesst każda wypełniona ankieta.
(24) SurveySavvy www.surveysavvy.com
W tej firmie zarabia się na osobistym wypełnianiu ankiet online ale i na ankietach internetowych, które wypełniły osoby przez nas zwerbowane.
(25) GlobalTestMarket www.globaltestmarket.com
Firma ogólnoświatowa za wypełnione ankiety online płaci punktami. Wypłata dokonywana jest w momencie gdy liczba punktów przekroczy 1000 co stanowi równowartość 50$.
(26) Brand Institute www.brandinstitute.com
Firma obejmuje swoimi badaniami marketingowymi cały świat. Najlepiej opłacane są ankiety internetowe z branży medycznej. Rejestrować mogą się tylko osoby dorosłe (pełnoletnie) a zarobione pieniądze wypłacane są na konto paypal.
(27) marketagent www.marketagent.com
Firma chce dzięki swoim ankietom internetowym kształtować trendy przyszłości i deklaruje płatność gotówką za wykonanie każdego zlecenia. Dodatkowo każdy kto będzie wypełniał ankiety będzie mógł wygrać voucher na 100 euro.

W każdej firmie współpraca zaczyna się od zarejestrowania i zaakceptowania regulaminu. Najczęściej moment potwierdzenie rejestracji i akceptacji regulaminu jest momentem rozpoczęcia oficjalnej współpracy. Większość firm zastrzega sobie iż rozwiązanie umowy może nastąpić bez podania przyczyn przez każdą ze stron umowy.

Najważniejszym warunkiem uczestnictwa jest przyrzeczenie iż nasze odpowiedzi będą rzetelne i jak najbardziej zgodne z rzeczywistością.

Z drugiej strony firmy gwarantują poufność naszych danych osobowych jak i udzielanych przez nas odpowiedzi.

Jak to w badaniach marketingowych, bazujących na wypełnianiu ankiet, bywa firmy nie życzą sobie aby być uczestnikiem badań marketingowych w kilku firmach jednocześnie. Ale jak oni niby to sprawdzą :) Tą kwestię pozostawiam waszemu sumieniu, które będzie walczyć z waszą chciwością :)

frazy, które was tu skierowały:

  • wypełnianie ankiet
  • praca przez internet wypełnianie ankiet
  • praca w domu przez internet
  • praca przez internet w domu
  • wypełnianie ankiet online