Sklep internetowy to doskonały sposób na dotarcie do szerokiego grona klientów.


Jeżeli ktoś prowadzi tradycyjny sklep a towar może wysyłać to dzięki założeniu własnego sklepu internetowo będzie mógł dotrzeć do w8ększej rzeszy odbiorców. To doskonałe uzupełnienie sprzedaży tradycyjnej a nie jednokrotnie ten sposób sprzedaż staje się głównym źródłem dochodu.

W internecie sklep mogą również założyć Ci, którzy mają konkretny pomysł na świadczenie usług przez internet albo sprzedaż wysyłkową a nie stać ich na wynajem lokalu i opłacanie czynszu innych opłat.

Praktycznie każdy dostawca usług hostingowych ma w swojej ofercie wykupu modułu instalacyjnego do prowadzenia sklepu internetowego. Z resztą zalecam właśnie wykupienie esklepu na swoim hostingu bo to gwarantuje nam pomoc techniczną w każdej sytuacji a jeżeli zdecydujemy się na zewnętrzny zakup esklepu pozostaniemy sami sobie.

sklep internetowy co powinien mieć

(1) Bardzo ważne jest aby nasz esklep był wyposażony w moduł do płatności elektronicznych żeby nie trzeba było czegoś doinstalowywyać czy dokupować.
(2) Przeglądając ofertę sklepów internetowych zwróćcie uwagę na ciekawy element jakim jest uruchomienie i zautomatyzowanie własnego programu partnerskiego ( o programie partnerskim w innej części serwisu ).
(3) Jeżeli wasz towar ma postać wirtualną na przykład ebooka to sprawdźcie czy oferowany moduł sklepu internetowego udostępnia automatyzację sprzedaży, która polegała by na tym że jak klient dokona zakupu i zapłaty to automatycznie otrzyma przesyłkę.
(4) Dobrze by było aby nasz sklep internetowy miał funkcjonalność dzięki, której moglibyśmy robić raporty sprzedaży, konwersji itd itd.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość założenia własnego sklepu internetowego w jednej z licznie dostępnych sieci afiliacyjnych ( o sieciach afiliacyjnych w innej części serwisu ). Będąc zarejestrowanym użytkownikiem sieci afiliacyjnej korzystamy z opcji esklepu, w którym dostępne są usługi i towary z programów partnerskich do których dokonaliśmy zgłoszenia. Naszym jedynym zadaniem jest promowanie naszego sklepu gdzie się da i obserwowanie ewentualnych zysków jakie on generuje.

Należy bardzo poważnie rozpatrzeć każdą z powyższych ewentualności i dobrze przemyśleć sposób działania bo trzeba pamiętać o konieczności płacenia podatków wszelkiego rodzaju w sytuacji jeżeli sami prowadzimy sklep internetowy.
Troszeczkę łatwiej jest jeżeli prowadzimy sklep internetowy w ramach sieci afiliacyjnej bo w tym przypadku dostajemy wynagrodzenie właśnie od nich na podstawie zawartej umowy a my płacimy tylko podatki dochodowe. Wiadomo że ta metoda jest łatwiejsza ale zarobki jednak generuje mniejsze i towary oraz usługi są ograniczone tylko do oferowanych w programach partnerskich w ramach danej sieci.